Atrakcje Zimowe

Kolej Linowa Luxtorpeda

Odległość - 150m od Kosówki!
Chcesz podziwiać piękne widoki ? Takie krajobrazy zapewni Ci wjazd Luxtorpedą.
Główną atrakcją Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra Resort jest 6-osobowa kolej linowa, którą w 3 minuty wjedziesz na szczyt Czarnej Góry. Zarówno podczas wjazdu jak i ze szczytu, który jest miejscem zjazdów szlaków zjazdowych, turystycznych i biegowych, możesz nacieszyć się pięknymi widokami.

Luxtorpeda wcale nie kończy działań z zakończeniem sezonu zimowego, wraca w letnim wydaniu tuż po przeglądzie technicznym.

MAPA TRAS ZJAZDOWYCH

Zimowe spacery w Masywie Śnieżnika

Wybierz się na niesamowitą i pełną wrażeń wycieczkę pieszą na Szczyt Śnieżnika!
Śnieżnik jest czwartym co do wielkości szczytem Korony Gór Polskich. Prowadzą na niego cztery szlaki turystyczne. Czerwony szlak z Przełęczy Puchaczówka prowadzi przez szczyt Czarnej Góry, wyjeżdżając nowoczesną koleją linową Luxtorpeda, a następnie Żmijowiec - do Hali pod Śnieżnikiem. Stamtąd na szczyt prowadzi zielony szlak.

Warto przy tym skorzystać z mapy (poniżej).

MAPA TURYSTYCZNA

Trasy biegowe

Interesuje Cię narciarstwo biegowe? Trafiłeś idealnie! Profesjonalne trasy biegowe tylko w Gminie Stronie Śląskie.
W Masywie Śnieżnika oraz pobliskich Górach Bystrzyckich stworzono największy w Polsce system tras narciarstwa biegowego. Narciarstwo biegowe to doskonały zamiennik dla spacerów zimowych. Dodatkowo, aby je uprawiać, nie musisz nigdzie wyjeżdżać- wystarczą narty, śnieg, a miejsce na spacer po lesie lub łąkach jest wszędzie.

Dzięki owocnej współpracy z czeskimi partnerami zwolennicy narciarstwa biegowego mogą skorzystać łącznie z ponad 200 km ratrakowanych i oznakowanych tras w Resorcie Czarna Góra. Aby dotrzeć do trasy prowadzącej na Śnieżnik należy skorzystać z wyciągu Żmija.
Więcej informacji na temat tras znajdziecie Państwo poniżej.

AKTUALNE WARUNKI NA TRASACH

Funpark dla najmłodszych freestylowców

To nie koniec atrakcji jeśli chodzi o Ośrodek Czarna Góra. W funaparku znajdziecie wiele atrakcji dla swoich pociech, które chętnie skorzystają z innych opcji białego szaleństwa!
Tor snowtubingowy
50-metrowy tor przeznaczony do jazdy na pontonach, ślizgach i saneczkach dostępnych w wypożyczalni. Przy torze znajduje się wyciąg taśmowy dzięki, któremu szybko i bez wysiłku dostaniesz się z powrotem na górę.
Trampoliny
Trampoliny akrobatyczne to idealna zabawa w formie rozgrzewki przed jazdą na stoku. Ponadto dla miłośników freestylu na desce przygotowaliśmy bounceboardy- piankowe deski do zabawy i trenowania akrobacji w powietrzu.
To nie koniec atrakcji w Funaparku znajdziecie również takie atrakcje jak: waterball, paintballowa strzelnica, Baby Dino Park i Kids Water Boat.
Atrakcja dostępna do końca sierpnia.

Snow&fun park

Lubisz ekstremalne przygody ? Chcesz spróbować czegoś nowego? Ośrodek Czarna Góra Resort dostarczy Ci kolejne atrakcje i niezapomniane wrażenia.

Flybag to dmuchana poduszka o dużych rozmiarach pozwalająca na rozwinięcie swojej wyobraźni w powietrzu, gwarantując bezpieczne i miękkie lądowanie.
A jeśli chcesz spróbować przygody z freestylem to snowpark da Ci taką możliwość. Do Waszej dyspozycji są: boxy, raile i kickery.